chimango اقتصاد قوانین اقتصاد اقتصادی الکترونیکی

chimango: اقتصاد قوانین اقتصاد اقتصادی الکترونیکی چک بی محل نقدینگی اقتصاد

گت بلاگز استان ها تکیه بر کشورهای خارجی یک کار غلط است ، کشور باید بر روی قدرت نظامی خود تکیه کند

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه تکیه بر کشورهای خارجی یک کار غلط است گفت: کشور باید بر روی قدرت نظامی خود تکیه کند و باید این قدرت را از جانب خدا ب

تکیه بر کشورهای خارجی یک کار غلط است ، کشور باید بر روی قدرت نظامی خود تکیه کند

به روایت گروه خبری گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان،آیت الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه درس تفسیر قرآن که در مجتمع عالی فقه برگزار شد، با اشاره به جایگاه خداوند اظهار کرد: اینکه در قرآن آمده که خدا در آسمان ها هست، به این معنی نیست که خداوند در زمین حضور ندارد بلکه خدا در همه جا هست.

عبارات مهم : خارجی
آیت الله سبحانی با اشاره به سوره ملک اظهار کرد: این سوره در مقام بیان توحید ربوبی هست، در سوره ملک قرار نیست که خالقیت خدا اثبات شود، بلکه این سوره بیان می کند که کارگردان دنیا آفرینش فقط خداوند است و خدا پرندگان را هدایت می کند تا از مکانی به مکان دیگر بروند.

وی ادامه داد: اعتقاد به خداوند منافاتی با عوامل طبیعی ندارد، خدا از طریق اسباب دنیا آفرینش را اداره می کند و همه دنیا از آن خداوند هست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: قرآن گاهی فعلی را به خداوند و گاهی هم به فرشتگان نسبت می دهد، تناقضی بین این دو نیست، چون کار فرشتگان، کار خداوند است و آن ها دستور خدا را اجرا می کنند، فرشتگان مخلوق خداوند هستند.

آیت الله سبحانی با اشاره به صفات خداوند اظهار کرد: خداوند رحمان و رحیم هست، رحمان معنای وسیع تری نسبت به رحیم دارد و رحیم تنها مربوط به آخرت هست.

وی ادامه داد: مشرکین خالق بودن خدا را قبول داشتند، ولی رب بودن را به بت ها نسبت می دادند، در حالی که بت های چوبی و فلزی اثری بر روی دنیا آفرینش نمی گذارند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: گاهی انسان فکر می کند که خدا آیا این قدر بر روی ربوبیت تاکید می کند، اگر به کشورهایی همچون هند و ژاپن برویم، بسیاری از مردم را می بینیم که هنوز بت می پرستند.

آیت الله سبحانی با اشاره به اعتقادات مشرکین اظهار کرد: مشرکین خیال می کردند که این بت ها توانایی کمک کردن به آن ها را دارند و در جنگ با مسلمانان بت های خودشان را همراه می آوردند.

وی ادامه داد: کشور باید بر روی قدرت نظامی خود تکیه کند و باید این قدرت را از جانب خدا بدانیم، تکیه بر کشورهای خارجی یک کار غلط هست. اگر این کشورها به ما یک تخم مرغ بدهند، 10 تخم مرغ از ما می گیرند و باید در پرسشها نظامی به دنبال اسباب باشیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: باید در پرسشها نظامی بر قدرت خودمان تکیه کنیم، در سال 1320 در دوره رضاخان در تمام نقاط کشور لشکر نظامی وجود داشت، ولی با حمله کشورهای خارجی این لشکر پاشید و این کشورها توانستند کشور عزیزمان ایران را به سرعت اشغال کنند.

آیت الله سبحانی در آخر با اشاره به شاخصه های مهم جهت نیروهای نظامی کشور خاطرنشان کرد: این نیروها باید مکتبی باشند و بر خداوند تکیه کنند تا بتوانند در برابر دشمن مقاومت کنند.

انتهای پیام/پ

واژه های کلیدی: خارجی | خداوند | آیت الله سبحانی | تفسیر قرآن | استاد برجسته | قم |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog