chimango اقتصاد قوانین اقتصاد اقتصادی الکترونیکی

chimango: اقتصاد قوانین اقتصاد اقتصادی الکترونیکی چک بی محل نقدینگی اقتصاد

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آیا مردم را باید از کنار یکدیگر بودن محروم کرد؟ / هشدار عباس عبدی راجع به مواجهه با شادی‌ مردم

چند روز پیش یکی از مسئولان عالی‌رتبه نیروی انتظامی به‌درستی اشاره کرد که «پلیس درصدد برون‌سپاری وظایف غیرضرور به بخش شخصی است.» اتفاقا یکی از جاهایی که باید برو

آیا مردم را باید از کنار یکدیگر بودن محروم کرد؟ / هشدار عباس عبدی راجع به مواجهه با شادی‌ مردم

هشدار عباس عبدی راجع به مواجهه با خوش حالی مردم: آیا مردم را باید از کنار یکدیگر بودن محروم کرد؟

عبارات مهم : فوتبال

چند روز پیش یکی از مسئولان عالی رتبه نیروی انتظامی به درستی اشاره کرد که «پلیس درصدد برون سپاری وظایف غیرضرور به بخش شخصی است.» اتفاقا یکی از جاهایی که باید برون سپاری شود و حتی ورودی هم به آن صورت نگیرد، پرسشها غیر انتظامی فعالیت های صنفی است که باید در حیطه اتحادیه های صنفی به آخر برسد. این حد از دخالت در امر جزئی، جز اینکه موجب یأس و بدبینی مردم می شود و نیرو را مستهلک می کند، نتیجه دیگری ندارد.

تقریبا اتفاق نظر وجود دارد که موقعیت های خوش حالی بخش در کشور عزیزمان ایران چندان زیاد و در دسترس نیست و اگر مواردی هم است یا کم است یا نگاه رسمی آن را تایید نمی کند. به طوری که حضور مردم در چنین موقعیت های خوش حالی بخش که مورد تایید نظر رسمی نیست، به نوعی تقابل با نگاه رسمی تلقی می شود، درحالی که مردم مطلقا چنین قصدی را ندارند و در پی خوش حالی کردن و ابراز احساسات خود هستند.

به گزارش ایسنا، عباس عبدی در ادامه یادداشت خود در «شهروند» نوشت: نمونه بسیار مشهور آن که همه را دچار حیرت کرد، افزایش تیم ملی کشور عزیزمان ایران به جام جهانی ١٩٩٨ و بعد از پیروزی بر استرالیا بود که مردم خارج از برنامه و به صورت کاملا خودجوش جشنی خیابانی را رقم زدند که مزه خوش حالی آن لحظات هنوز زیر دندان بسیاری از جوانان و حتی میانسالان و سالمندان آن دوره وجود دارد.

آیا مردم را باید از کنار یکدیگر بودن محروم کرد؟ / هشدار عباس عبدی راجع به مواجهه با شادی‌ مردم

مسأله موقعیت های خوش حالی آفرین یک سو، مهم تر اینکه ما با کمبود موقعیت های هویت بخش ملی نیز مواجه هستیم؛ موقعیت هایی که هر کشوری درصدد است تا آنها را زیاد و زیادتر کند تا حس تعلق مردم و جوانان را به میهن و آب و خاک و جامعه خود برانگیزاند و همبستگی و وحدت اجتماعی را زیاد کند. ترکیب این دو موقعیت بیش از هر جای دیگری فعلا در ورزش متبلور می شود.

در گذشته، از طریق جنگ موقعیت های هیجانی و همبستگی آفرین را ایجاد می کردند ولی خوش حالی آن تبدیل به ماتم و عزا می شد. اکنون ورزش توانسته است جایگزین مثبتی جهت ستیزه های ویرانگر گذشته باشد و مسابقه سالم و فرح بخش ورزشی را جایگزین آن کند. به همین علت همه حکومت ها در پی وقت هستند تا از موفقیت های ورزشی به خاص آنها که در سطح ملی هست، نهایت بهره برداری را کنند و اجازه دهند مردم به لحاظ معنوی و روانی تمدید قوا کنند و اگر پیروز هم شوند که چه بهتر، خوش حالی و انسجام را با یکدیگر به جامعه تزریق می کنند.

چند روز پیش یکی از مسئولان عالی‌رتبه نیروی انتظامی به‌درستی اشاره کرد که «پلیس درصدد برون‌سپاری وظایف غیرضرور به بخش شخصی است.» اتفاقا یکی از جاهایی که باید برو

در میان ورزش ها، در عموم کشورها، فوتبال جایگاه خاص ای دارد. هیچ ورزشی به اندازه آن ایجاد حساسیت نمی کند. پولی که در این ورزش جریان دارد، ارقام بسیار بالایی است و هر کشوری حداکثر توان خود را به کار می گیرد تا در این ورزش موفق شود و مردم خود را به پای ثابت حامیان این ورزش و نشاط و خوش حالی ناشی از پیروزی های آن تبدیل کند. نمونه آن را در تأثیر محمد صلاح، بازیکن برجسته مصری تیم انگلیسی لیورپول در حیات اجتماعی مصر می توان دید.

هیچ مناسبت ورزشی به اهمیت جام جهانی فوتبال نیست. شاید از المپیک نیز مهم تر هست. وقت یک ماهه مرحله نهایی این مسابقه های وقت مناسبی است که مردم خارج از پرسشها دیگر حول وحوش فوتبال گرد هم آیند و مسابقه های را به صورت جمعی تماشا کنند. در منزل یا میادین شهر یا قهوه منزل ها یا حتی سینماها. این وقت خوش حالی را نباید از مردم دریغ داشت، به خاص جهت مردمی که تیم فوتبال آنها با شایستگی از قاره آسیا افزایش کرده است و احتمال دارد با وجود مربی مشهور و بازیکنان خوبی که دارد، نتیجه های امیدوارکننده ای نیز به دست آورد و در این فضای یأس و ناامیدی، خوش حالی و نشاط را به جامعه تزریق کند.

ولی متاسفانه یکی از فرماندهان محترم نیروی انتظامی در اظهارنظری رسمی اعلام کرده است که «کافی شاپ ها و قهوه منزل ها مجاز به پخش مسابقه های فوتبال نیستند. پخش مسابقه های فوتبال در اماکن عمومی و اصناف خاص نیازمند اخذ مجوزهای مورد نیاز از نیروی انتظامی است.» معلوم نیست که معیار این گونه تصمیمات چیست؟ این اقدام چه ربطی به نظم و امنیت شهر دارد؟ آیا مردم را باید از کنار یکدیگر بودن محروم کرد؟ حتی اگر این کار مشکلاتی هم داشته باشد، آیا وجود پرسشها موجب پاک کردن صورت مسأله می شود یا باید آنها را حل کرد؟ مگر نه اینکه هر چیز باید در خدمت و جهت آسایش و خوش حالی مردم باشد؟ چگونه در این موارد خلاف آن عمل می کنیم؟

آیا مردم را باید از کنار یکدیگر بودن محروم کرد؟ / هشدار عباس عبدی راجع به مواجهه با شادی‌ مردم

چند روز پیش یکی از مسئولان عالی رتبه نیروی انتظامی به درستی اشاره کرد که «پلیس درصدد برون سپاری وظایف غیرضرور به بخش شخصی است.» اتفاقا یکی از جاهایی که باید برون سپاری شود و حتی ورودی هم به آن صورت نگیرد، پرسشها غیر انتظامی فعالیت های صنفی است که باید در حیطه اتحادیه های صنفی به آخر برسد. این حد از دخالت در امر جزئی، جز اینکه موجب یأس و بدبینی مردم می شود و نیرو را مستهلک می کند، نتیجه دیگری ندارد. به طور قطع حضور مردم در سینماها یا کافه ها، عوارض و تبعاتی هم دارد که گریزناپذیر هست، ولی کاری است که همه جای دنیا می شود و مردم با حضور در این اماکن در کنار یکدیگر به خوش حالی و ابراز احساسات می پردازند. این واکنش‌ها بهتر است یا اینکه ده ها نفر در منزل های کوچک جمع شوند و به دیدن یکسان این مسابقه های بپردازند؟

در خوش حالی مردم نباید خست به خرج داد. صداوسیما که از پخش مسابقه های فوتسال زنان پرهیز می کند، جز بدبینی و بی اعتمادی چیز دیگری نصیب آن نمی شود. نیروی انتظامی جایگاه به مراتب بهتری از صداوسیما دارد. حیف است که این جایگاه ارزشمند با چنین تصمیماتی دچار ابهام یا خدشه شود. بگذارید مردم خوش حالی کنند و از کنار یکدیگر بودن لذت ببرند.

چند روز پیش یکی از مسئولان عالی‌رتبه نیروی انتظامی به‌درستی اشاره کرد که «پلیس درصدد برون‌سپاری وظایف غیرضرور به بخش شخصی است.» اتفاقا یکی از جاهایی که باید برو

واژه های کلیدی: فوتبال | مسابقه | انتظامی | نیروی انتظامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog