chimango اقتصاد قوانین اقتصاد اقتصادی الکترونیکی

chimango: اقتصاد قوانین اقتصاد اقتصادی الکترونیکی چک بی محل نقدینگی اقتصاد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وزیر بیکارانم / ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید روی تثبیت فضای اقتصادی برنامه دارد.

وزیر بیکارانم / ربیعی

ربیعی: وزیر بیکارانم

عبارات مهم : ایران

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید روی تثبیت فضای اقتصادی برنامه دارد.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی ۲۱ تیرماه در شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: نشانه از سفرهای استانی پرداختن به امور فراموش شده است است که باید زیاد تقویت شوند.

وزیر بیکارانم / ربیعی

وی افزود: رفتن به عمق کشور به وسیله مسئولان موجب درک مستقیم پرسشها خواهد شد که با این سفر نکاتی را دریافتم و از نزدیک پرسشها شهرهای کوچک را رصد کردم که این یک دستاور بزرگ است.

ربیعی زندگی در بطن مردم را یک فضیلت فراموش شده است دانست و گفت: باید از لحاظ متفاوت در چهارمحال و بختیاری تبعیض مثبت صورت گیرد و در سیاست های برطرف تبعیض های منطقه ای و با پیشگیری از فقر نسلی جهت برطرف نابرابری دست به سیاست های تبعیضی زد و به سمتی حرکت کرد که مزیت های برابر اجتماعی جهت آحاد مردم استان باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید روی تثبیت فضای اقتصادی برنامه دارد.

وی با اشاره به اینکه پیدا کردن درک یکسان از پرسشها بسیار مهم هست، تصریح کرد: کیک اقتصادی کشور کوچک شده است که باید به زندگی کارگران و حقوق بگیران و مستمری بگیران توجه شود و شرکت تامین اجتماعی نیز سرپا شود.

ربیعی خود را وزیر بیکاران دانست و گفت: وزیر این افراد هستم تا این قشر به شغل دست یابند.

وی تصریح کرد: سامانه روابط کار مدتی قبل رونمایی شده است که به امنیت شغلی کمک می کند و به معنای فشار به تولید نیست. یکی از اقداماتی که در نظر داریم انجام دهیم حفاظت و تثبیت شغل است که کارگران را در کارگاه نگه داریم ولی دو مسئله حقوقی در این راستا وجود دارد که در هیات دولت مطرح می کنیم.

وزیر بیکارانم / ربیعی

ربیعی گفت: حقوق مستمری بگیران و حداقل مزد کارگران در شهرهای بزرگ کافی نیست ولی مسیر دیگری وجود نداشته است و مسیری که طی کردیم درست بوده و تاکنون با همین روش منحنی کم کردن قدرت خرید با شیب ملایم اوج آمد.

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منزل چانه زنی و محل گفت و گوی اجتماعی هست، تاکید کرد: بیمه رانندگان پنج مسئله مهم داشت که حل شد و یک مورد نیز بازنشتگی سریع رس بوده که مسئله کلی کشور است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید روی تثبیت فضای اقتصادی برنامه دارد.

ربیعی بیان کرد: در جلسه هیات دولت در چهارشنبه هفته گذشته با حضور مدیر جمهور عنوان رانندگان مطرح شد و دستورات مورد نیاز در لوازم یدکی ماشین صادر و عنوان بررسی شد. اکنون عملیات روانی دشمن را در عنوان رانندگان می بینم؛ در حالی که ما و رانندگان در کنار یکدیگر هستیم.

وی اظهار کرد: بخشودگی جرائم کارفرمایان تا چند روز گذشته مهلت داشت که درآمدهای شرکت تامین اجتماعی کسر شد و ۲۰۰۰ میلیارد تومان ضرر کردیم تا این امر محقق شود.

وزیر بیکارانم / ربیعی

وی تاکید کرد: فهم درست از پرسشها اشتغال روستایی داریم و نمی خواهیم در روستاها پول پاشی کنیم و تاکنون ۷۰۰۰ میلیارد تومان طرح به بانک های عامل فرستادیم و باید زنجیره درست شود تا روستایی بعد از مدتی به یک بدهکار تبدیل نشود.

ربیعی ادامه داد: مشاغل خانگی را باید به عنوان یک بسته دنبال کنیم و نباید تنها به دادن وام و مجوز اکتفا کرد که این کار در گذشته بدون بازیابی و طراحی ما را در شرایط فعلی قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: نخستین جهت گیری دشمن جهت فعالیت علیه کشور عزیزمان ایران این است که بدنه اجرایی دولت و شرکای اجتماعی از هم جدا شوند.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۲ تلاش کردیم کشور به مسیر توسعه برگردد گفت: برجام حرکت درستی بود ولی آمریکا جهالت می کند و این امر را مردم آمریکا نیز نمی پسندند.

ربیعی بیان کرد: مسیر حرکت کشور عزیزمان ایران درست بود و قصد تثبیت بازار را داشتیم و تورم را نیز کنترل کردیم، بیش از ۸۰ درصد مستمری بگیران و بازنشتگان زیاد کردن یافت و بازار تقریبا شش درصد رشد داشت و میانگین رشد مطلوب بود و اکنون نیز امیدواریم و راه را ادامه می دهیم.

وی تصریح کرد: کشور با چندینه عنوان روبرو هست؛ یکی پنجره جمعیتی بود که در دهه ۸۰ باز شد که باید شغل به آنان داده می شد و تاکنون ادامه داشته و تا پنج شش سال دیگر نیز ادامه دارد که نیروی مازاد کار خواهیم داشت.

ربیعی گفت: سال ها فشار مدام بر آب و خاک بدون آینده نگری و بعضی شرایط زیست محیطی ما را با خاک فرسوده و آب کم مواجه کرده است که باید جهت آن برنامه ریزی کنیم.

وی اضافه کرد: اکنون افرادی روی این موج سوار هستند و نا امنی روانی ایجاد می کنند و باید دانست که امروز در جنگ هستیم و در بعضی تبلیغات روانی این امر را می بینیم. این افراد عنوان کردند که ما به بصره آب می دهیم تا مردم خوزستان را جنبش کنند و می خواهند اعتماد عمومی را کم کردن دهند.

ربیعی خاطرنشان کرد: دشمن می گوید به کشورهای دیگر بگویید کالاهای لوکس وارد کشور عزیزمان ایران کند تا مردم دچار تعارض شوند ولی کالاهای اساسی را به کشور عزیزمان ایران ندهید تا کشور عزیزمان ایران دچار مسئله شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که امروز خزانه داری آمریکا اتاق جنگ هست، گفت: دولت تدبیر و امید برنامه اش تثبیت است که شاید تصمیم غلط هم گرفتیم ولی قطعا روی تثبیت فضای اقتصادی برنامه داریم.

ربیعی با اشاره به اینکه باید از وقت موجود جهت تولید کالای ملی استفاده و ازخود گذشتگی کرد، اظهار کرد: امروز نمی توان با روش قبل کار کرد چون با شکست مواجه می شویم و کشور همواره بحران های بزرگ همانند جنگ تحمیلی، بمباران و ارز و خزانه خالی داشته است که با کمک مردم از تمام موارد عبور کردیم. این فشار کنونی بر کشور به وسیله یک حاکم بی فکر ظالم تحمیل شده است است و هدفش امنیت روانی مردم است که ما می توانیم از آن عبور کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | علی ربیعی | مستمری بگیران | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog